21 kwietnia w Muzeum Kaszubskim w Kartuzach odbyło się uroczyste podsumowanie XXII Konkursu Wiedzy o Kaszubach, nad którym patronat sprawował przewodniczący Sejmiku Województwa Pomorskiego Jan Kleinszmidt. Organizatorem konkursu była redakcja Dziennika Bałtyckiego wraz z Zrzeszeniem Kaszubsko - Pomorskim. W konkursie wzięło udział 423 uczniów wszystkich typów szkół województwa pomorskiego. Odpowiadając na pytania dotyczące wydarzeń, atrakcji i kultury Kaszub uczniowie odkryli kolejne historyczne ciekawostki. Z naszej szkoły odpowiedzi na pytania konkursowe poszukiwali uczniowie uczący się języka kaszubskiego z klas Ib, IIIb, VIa i VIc. Podczas podsumowania odbyło się uroczyste wręczenie nagród, a dyrekcja Muzeum Kaszubskiego przygotowała specjalne warsztaty z malowania wzorów kaszubskich w drewnie oraz teatrzyk marionetkowy w wykonaniu Ireny Brzeskiej. Były też oczywiście słodkości i napoje. Wśród nagrodzonych laureatów znalazła się uczennica naszej szkoły Weronika Konkol z klasy VIc. Gratulujemy!