{phocagallery view=category|categoryid=1072|limitstart=0|limitcount=4|pluginlink=1}

Najważniejsze święto dla społeczności szkolnej to z pewnością święto patrona szkoły – Mikołaja Kopernika. Już od 45 lat, od pamiętnego roku 1973, kiedy to w 500 rocznicę urodzin wielkiego astronoma nadano imię naszej szkole, ten dzień przeżywamy uroczyście, łącząc pokolenia i społeczność lokalną. Przez te kilkadziesiąt lat stworzyliśmy swoją własną tradycję świętowania. Pokolenia uczniów rokrocznie, podczas szkolnych akademii, z wielką dumą wysławiają imię swojego patrona, wszechstronnie wykształconego człowieka renesansu, który zmienił spojrzenie całej współczesnej sobie epoki na wszechświat, a nam otworzył drogę do gwiazd.

W tym roku uczniowie klas VI, pod czujnym okiem wychowawców pani Danuty Milewczyk, pani Agaty Miotk oraz nauczycielki muzyki pani Anny Aftanas, przedstawili program artystyczny związany z postacią wielkiego astronoma. Były wiersze, scenki, piosenki, prezentacja, chwile wzruszeń i brawa w podziękowaniu za ogrom pracy włożonej przez uczniów i nauczycieli w to, by dzisiejsze święto wypadło pomyślnie, a pozostali uczniowie mogli poznać dzieło i epokę, w której żył nasz patron. Program artystyczny miał wszystkim uświadomić, że patronat tak wielkiego człowieka zobowiązuje uczących się w tej szkole, aby tak jak on stawiali sobie wymagania, realizowali pasje, dążyli do wszechstronności.

W uroczystościach Święta Szkoły wziął udział pan Mieczysław Grzegorz Gołuński burmistrz Kartuz, pani Elżbieta Rejter Kierownik Wydziału Oświaty, ksiądz dziekan Piotr Krupiński oraz pani Natalia Gronda przewodnicząca Rady Rodziców. Z okazji imienin szkoła z rąk pana burmistrza otrzymała wspaniały prezent, zestaw do zajęć z robotyki, wart, jako to ładnie określił pan burmistrz „17 koperników”! Przypomnijmy tylko, że „1 kopernik” to dawna wartość tysiąca złotych.

Dziękujemy za ciepłe słowa, za drogowskazy, jak również za prezenty, które otrzymała społeczność naszej szkoły od przybyłych gości.