{phocagallery view=category|categoryid=908|limitstart=0|limitcount=4|pluginlink=1}

Wtorek 13 lutego był dla naszej szkoły i lokalnego środowiska bardzo ważnym dniem, a to za sprawą oficjalnego otwarcia Ośrodka Wychowania Przedszkolnego w naszej szkole. To trzy nowoczesne i bardzo dobrze wyposażone bajkowe sale. Na uroczystość zostali zaproszeni goście. Wśród nich znaleźli się: marszałek województwa pomorskiego p. Mieczysław Struk, burmistrz Kartuz p. Mieczysław Grzegorz Gołuński, radni, przyjaciele szkoły, media oraz rodzice z p. Sebastianem Szumanem – przewodniczącym Rady Rodziców.

Gości przywitał dyrektor szkoły p. Piotr Kłoczkowski. Po uroczystym powitaniu gości i podziękowaniu Radzie Gminy Kartuzy z burmistrzem Mieczysławem Gołuńskim na czele oraz marszałkowi województwa pomorskiego Mieczysławowi Strukowi, głos zabrali przedstawiciele zaproszonych gości.

Marszałek województwa pomorskiego w swoim przemówieniu powiedział, że gmina jest wzorem do naśladowania. Zdecydowała się na takie przedsięwzięcie, mimo iż nie wiedziała, czy otrzyma dofinansowanie. Zna potrzeby mieszkańców i wychodzi im naprzeciw. A wszystko to ma służyć najmłodszym. Burmistrz natomiast przedstawił projekt przedszkola od planu do jego realizacji. Były również podziękowania od rodziców skierowane do marszałka, Rady Gminy i dyrekcji szkoły, która znacznie przyczyniła się do powstania przedszkola w szkole. Było również uroczyste przecięcie wstęgi i prezenty dla przedszkolaków i „zabawa dorosłych z przedszkolakami”. Dla lokalnego środowiska jest to sprawa bardzo ważna. Przedszkole będzie zaspakajało potrzeby dzieci w różnych obszarach aktywności. Pierwsze tygodnie były okresem adaptacyjnym, a obecnie dzieci czują się jak u siebie w domu, a to między innymi za sprawą profesjonalnej kadry. Należy nadmienić, że sale przedszkolne są bardzo dobrze wyposażone, co czyni je dodatkowo atrakcyjniejszymi. To przedszkole iście XXI wieku.

Wniosek sam się wyłania, że dobra praca i mądre decyzje nie potrzebują pochwał. One mówią same za siebie.