{phocagallery view=category|categoryid=429|limitstart=0|limitcount=4|pluginlink=1}

Dnia 6 czerwca uczniowie z klas IIa, IIb i IIc wybrali się do hali Ergo Arena na koncert finałowy Akademii Gdańskich Lwiątek. Gwiazdą koncertu był zespół Kilersi śpiewający piosenki do tekstów Juliana Tuwima i Jana Brzechwy. Znane wszystkim dzieciom zabawne utwory m.in.: „Murzynek Bambo", „Abecadło", „Leń" itp. zachęciły ich do wspólnego śpiewu, tańca i zabawy. Na scenie wystąpiły też roztańczone dzieci z Gdańskiej Akademii Talent oraz rewelacyjny iluzjonista Maciej Pęda. Czarodziej dokonując magicznych pokazów wzbudził wśród drugoklasistów wiele emocji i entuzjazmu, w znaczny sposób pobudził ich wyobraźnię oraz fantazję. Koncert zorganizowany przez Fundację Wspólnota Gdańska był zwieńczeniem kolejnego roku Akademii Gdańskich Lwiątek. Dostarczył naszym kolegom i koleżankom dużo wrażeń i radości.