{phocagallery view=category|categoryid=428|limitstart=0|limitcount=4|pluginlink=1}

W piątek, 6 czerwca w Pelplinie, odbyło się Uroczyste Diecezjalne Dziękczynienie za dar kanonizacji Jana Pawła II oraz upamiętnienie XV rocznicy pobytu Ojca Świętego w naszej diecezji. Z tej okazji ks. biskup Ryszard Kasyna zaprosił wiernych do świętowania, a w szczególny sposób dzieci klas trzecich, w pierwszą rocznicę pełnego udziału we Mszy Świętej. Z naszej szkoły pielgrzymowało 34 uczniów, dwie mamy oraz opiekunowie: ks. proboszcz Piotr Krupiński, pani Krystyna Stankowska, pani Beata Żaczek i pan Przemysław Maciąg. O godzinie 9:00 w bazylice katedralnej zgromadziło się 1500 dzieci z całej diecezji. W programie uroczystości znalazły się: spotkanie ze świadkiem wiary – osobą niepełnosprawną panią Magdą Buczek, założycielką Podwórkowych Kółek Różańcowych i Msza Święta pod przewodnictwem naszego ordynariusza ks. bpa Ryszarda Kasyny. Następnie dzieci wraz z opiekunami podzielone zostały się na trzy grupy, które przemieszczały się kolejno w trzy różne miejsca Pelplina, żeby uczestniczyć w specjalnie przygotowanym dla nich programie złożonym ze wspólnych śpiewów, pokazów multimedialnych oraz oglądania pamiątek z pobytu - miejsc i przedmiotów bezpośrednio związanych z obecnością św. Jana Pawła II w naszej diecezji. Zatem przemierzaliśmy oznaczoną na mapkach trasę, w pięknej, wręcz upalnej pogodzie. Na koniec uczestnicy mogli zaopatrzyć się w pamiątki z pobytu w sklepiku diecezjalnym, i nieco ochłodzić lodami ufundowanymi przez naszego ks. proboszcza. Do Kartuz wróciliśmy o godzinie 16 - nastej w radosnej, ale też modlitewnej atmosferze, odmawiając różaniec, śpiewając piosenki i dzieląc się przeżyciami.