{phocagallery view=category|categoryid=379|limitstart=0|limitcount=4|pluginlink=1}

Dnia 3 kwietnia 2014 roku w Centrum Kultury w Kartuzach odbyły się gminne eliminacje Wojewódzkiego Konkursu Recytatorskiego Prozy i Poezji Kaszubskiej "Rodnô Mòwa". Naszą szkołę reprezentowało 9 uczniów. W kategorii przedszkolnej: Eliza Jereczek, Aleksandra Littwin, Daniel Scheibe; w kategorii klas I – III: Liwia Tobys, Kinga Rasch, Julia Rychert i Marcin Kąkol, natomiast klasy IV – VI reprezentowali: Kinga Zwara i Dominik Konkol. Jury oceniając dobór repertuaru, interpretacje tekstu, kulturę słowa i ogólny wyraz artystyczny docenili przygotowanie naszych uczniów i postanowili ich nagrodzić:

• Marcina Kąkola – I miejsce (w kategorii klas I – III)
  • Kingę Rasch – III miejsce (w kategorii klas I – III)
  • Liwię Tobys – wyróżnienie (w kategorii klas I – III)
  • Dominika Konkola – III miejsce (w kategorii klas IV – VI)
  • Kingę Zwara – wyróżnienie (w kategorii klas IV – VI)

Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali książki ufundowane przez organizatora, dyplomy i drobny poczęstunek. Eliminacje powiatowe odbędą się 10 kwietnia o godz. 10:30 w Centrum Kultury. O miano najlepszego recytatora z naszej szkoły walczyć będzie Marcin Kąkol.

Trzymamy kciuki i życzymy powodzenia!