{phocagallery view=category|categoryid=376|limitstart=0|limitcount=4|pluginlink=1}

2 kwietnia w Wojewódzkiej i Miejskiej Bibliotece Publicznej im. Josepha Conrada Korzeniowskiego w Gdańsku odbył się finał II Wojewódzkiego Konkursu Wiedzy „Szlakiem pomorskich baśni i legend" dla uczniów klas III i IV szkół podstawowych z województwa pomorskiego. Konkursowi patronowali marszałek województwa pomorskiego Mieczysław Struk oraz pomorski kurator oświaty Elżbieta Wasilenko.
Konkurs zarówno na etapie szkolnym jak i wojewódzkim składał się z części pisemnej, na którą złożyły się pytania z trzema odpowiedziami dotyczącymi baśni i legend, rebusy, wykreślanki, teksty do uzupełniania w wykropkowanych miejscach, pytania otwarte oraz krzyżówki. Organizatorzy przygotowali dla uczestników listę lektur, na którą składało się 14 legend i baśni na etap szkolny i 21 na etap wojewódzki.
Naszą szkołę reprezentowali uczniowie klasy IVa Beata Beyer i Jakub Bielecki zwycięzcy etapu szkolnego, który odbył się 10 stycznia. Wśród 58 uczestników etapu wojewódzkiego z 52 szkół województwa pomorskiego Beata zdobywając 24,75 pkt. na 30 możliwych do uzyskania uplasowała się na 12 miejscu, a od zwycięzcy dzieliło ją niecałe 3 punkty, co świadczy o bardzo wyrównanym poziomie konkursu i zaciętej rywalizacji. Do konkursu naszych reprezentantów przygotowała pani Danuta Milewczyk.
Dodatkową atrakcją przygotowaną przez organizatorów dla uczestników konkursu i opiekunów w przerwie między testem a ogłoszeniem wyników były wycieczki do Ośrodka Kultury Morskiej przy Narodowym Muzeum Morskim oraz Ośrodka Edukacji Archeologicznej „Błękitny Lew". Beata i Kuba uczestniczyli w Ośrodku Edukacji Archeologicznej „Błękitny Lew" w lekcji muzealnej pt. „Mały Joachim w średniowiecznym Gdańsku". Zwiedzając wystawy w spichlerzu „Błękitny Baranek", dowiedzieli się jak wyglądało życie dzieci w dawnych czasach – czym się bawiły, w co ubierały, czy chodziły do szkoły.