{phocagallery view=category|categoryid=206|limitstart=0|limitcount=5|pluginlink=1}

19 marca 2013 roku w bibliotece szkolnej odbył się IV Gminny Konkurs Czytania dla klas II i III szkół podstawowych „Czytam, więc jestem". W tym roku swoje umiejętności zaprezentowali uczniowie z 9 szkół gminy Kartuzy: Szkoła Podstawowa Nr 5 w Kartuzach, Szkoła Podstawowa w Łapalicach, w Grzybnie, w Mirachowie, w Prokowie, Zespół Szkół w Kiełpinie, Zespół Kształcenia i Wychowania w Brodnicy Górnej oraz w Dzierżążnie, a także reprezentacja naszej szkoły. Celem konkursu było m. in. doskonalenie umiejętności pięknego czytania i popularyzacja literatury dziecięcej polecanej przez Fundację ABCXXI „Cała Polska Czyta Dzieciom". Rywalizacja przebiegała w dwóch etapach. W czasie pierwszego dzieci prezentowały komisji fragmenty tekstów prozatorskich wybranych wcześniej przez siebie. Spośród wszystkich uczestników jury w składzie: pani Marzena Krefta – dyrektor Poradni Psychologiczno - Pedagogicznej w Kartuzach, pani Wiesława Wilkowska – nauczyciel języka polskiego w Gimnazjum nr 2 w Kartuzach oraz pani Elżbieta Antkiewicz – bibliotekarz z Wypożyczalni Dziecięcej w Kartuzach, wybrało 8 najlepszych, którzy przeszli do etapu drugiego. W tej części dzieci losowały teksty przygotowane przez organizatora konkursu panią Justynę Adamczyk. Fragmenty zaczerpnięte zostały z książek Pawła Beręsewicza, pisarza wyróżnionego Nagrodą Literacką im. Kornela Makuszyńskiego. Nagrodą dla zwycięzców naszego konkursu były między innymi książki ufundowane przez pana Pawła z osobistym wpisem gratulacyjnym od autora.
Tytuł Mistrza Czytania i I miejsce otrzymała Nikola Zaborowska z SP nr 2 w Kartuzach, II miejsce zajęła Oliwia Włodarczyk z SP w Grzybnie, III miejsce uzyskała Julia Górska. Wyróżnienia otrzymali: Bartłomiej Wnuk Z SP nr 5 oraz Julia Rychert z SP nr 2 w Kartuzach.
Serdecznie gratulujemy i dziękujemy wszystkim szkołom za przybycie. Zapraszamy w przyszłym roku!