{phocagallery view=category|categoryid=199|limitstart=0|limitcount=5|pluginlink=1}

W ramach nauki języka kaszubskiego uczniowie klasy IV b uczestniczyli w zajęciach, na których gościli p. Bożenę Kupper. Ten niezwykły gość zajmuje się promowaniem regionu kaszubskiego, jego kultury, historii, tradycji oraz aktywnie tworzy sztukę regionalną. Pani Kupper w bardzo ciekawy sposób podzieliła się z uczniami swoją wiedzą, doświadczeniem i umiejętnościami. Niezwykle interesujący okazał się pokaz powstawania naturalnej wełny, począwszy od przędzenia na kołowrotku do gotowego produktu. Uczniowie sami mogli się przekonać jak trudną i czasochłonną pracą jest przędzenie wełny. Najatrakcyjniejszym akcentem zajęcia było malowanie wzoru kaszubskiego na desce naleśnikowej, którą uczniowie mogli zabrać do domu. Dodatkowo, z okazji zbliżających się Świąt Wielkanocnych, każdy wylosował dla siebie gipsową figurkę, którą mógł pomalować według własnego pomysłu. Było to kolejne bardzo ciekawe zajęcie, poprzez które nasi uczniowie z pewnością zgłębili wiedzę na temat tradycji kaszubskich.