{phocagallery view=category|categoryid=196|limitstart=0|limitcount=5|pluginlink=1}

We wtorek 12 lutego, w drugim dniu ferii zimowych zorganizowano dla 43 uczniów, pod opieką p. Ewy Derbich, p. Hanny Grzenkowskiej, p. Danuty Milewczyk i p. Krystyny Stankowskiej, wyjazd na lodowisko do Hali Olivia w Gdańsku. Wyjazd feryjny na lodowisko zapisał się już w kalendarzu imprez szkolnych i jest oczekiwany przez uczniów.
Tym razem łyżwiarskim szaleństwom poddali się uczniowie klasy II, III, IV, V i VI. Byli więc wśród uczestników tacy, którzy doskonalili bądź rozpoczęli naukę jazdy na łyżwach. Każdy jeździł jak umiał: niektórzy częściej leżeli na lodzie lub trzymali się bandy niż przyjmowali postawę pionową, ale z czasem było coraz lepiej. Emocji nie brakowało. Łyżwiarze szybko zdali sobie sprawę, że na lodowisku wszyscy są równi i bezsilni. Wobec tego faktu, solidarność i wzajemna troskliwość wzniosły się na najwyższe poziomy! Wszyscy świetnie się bawili, także ci, którzy na lodzie stawiali swe pierwsze kroki.
Dodatkowymi atrakcjami wyjazdu było zwiedzanie Katedry Oliwskiej i wysłuchanie dwudziestominutowego koncertu organowego oraz po wyczerpujących ewolucjach na lodowisku popołudniowy posiłek w McDonald's.