{phocagallery view=category|categoryid=189|limitstart=0|limitcount=5|pluginlink=1}

Dnia 7 lutego w naszej szkole z okazji 40 - lecia nadania szkole imienia wielkiego polskiego astronoma Mikołaja Kopernika odbyła się I edycja Gminnego Konkursu Interdyscyplinarnego Copernicus 2013. Konkurs był skierowany do uczniów klas V i VI ze szkół Gminy Kartuzy. Do konkursu przystąpiło 13 uczniów z 6 szkół: Zespołu Kształcenia i Wychowania w Dzierżążnie, Szkoły Podstawowej w Prokowie, Szkoły Podstawowej w Grzybnie, Zespołu Szkół Ogólnokształcących Nr 2 w Kartuzach, Zespołu Szkół w Kiełpinie oraz przedstawiciele gospodarzy. Pomysłodawcą oraz organizatorem konkursu były panie Hanna Grzenkowska i Danuta Milewczyk.
Uczestnicy konkursu byli oceniani w dwóch etapach. W pierwszym etapie rozwiązywali test tematycznie związany z postacią Mikołaja Kopernika, wymagający umiejętności czytania ze zrozumieniem natomiast w drugim etapie odpowiadali na wylosowane przez siebie na pytania za 1 lub 3 punkty z zakresu matematyki, przyrody i historii. Po zaciętej rywalizacji jury w składzie: Lucyna Brunke, Hanna Wicka oraz Justyna Adamczyk wyłoniła zwycięzców.

• Tytuł Copernicusa 2013 zdobyła Teresa Kowalewska (SP Nr 2 Kartuzy)
  • Tytuł I Wicemistrza zdobył Kacper Krupa (ZKiW Dzierżążno)
  • Tytuł II Wicemistrza zdobył Jonasz Formela (ZSz w Kiełpinie)

Mistrzowie oraz wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali dyplomy uznania i gratulacje oraz cenne nagrody rzeczowe ufundowane przez panią Burmistrz Mirosławę Lehman oraz Radę Rodziców SP Nr 2. Wszystkim uczestnikom i opiekunom dziękujemy za udział i życzymy dalszych sukcesów w kolejnych konkursach! Zapraszamy za rok na kolejną edycję konkursu COPERNICUS 2014!