„Słowo miłość - za ich troski

Słowo wdzięczność – za ich trud”

Takie motto towarzyszyło w dniu 14 października gminnej uroczystości z okazji święta Edukacji Narodowej w murach naszej szkoły. Pani dyrektor Danuta Rek niezwykle ciepło przywitała wszystkich zaproszonych gości panią burmistrz Mirosławę Lehman, wiceburmistrzów, radnych Rady Miasta z przewodniczącym Jerzym Pobłocki na czele, panią wizytator Kuratorium Oświaty Barbarę Kramp, przewodniczącego Rady Rodziców Jana Mazura, dyrektorów gminnych szkół, nauczycieli, rodziców, uczniów, przyjaciół szkoły.Uczniowie klas III podziękowali wszystkim nauczycielom za trud i troski pełnymi wdzięku, humoru piosenkami, scenkami z uczniowskiego życia, jednocześnie zachwycając wszystkich brawurowym wykonaniem i kunsztem aktorskim. W ten sposób dziękowali również za przygotowanie swoim wychowawczynią pani Annie Bladowskiej, Joannie Bemowskiej i Joannie Jereczek. W uznaniu za trud i troski nauczyciele i goście otrzymali upominki przygotowane przez trzecioklasistów, czerwone serduszka z życzeniami i ukrytymi słodkościami, które najpełniej wyraziły to, czego słowami nie można do końca wyrazić, uczniowską miłość i wdzięczność.Pani burmistrz Mirosława Lehman serdecznie podziękowała uczniom i nauczycielom za podziękowanie części artystycznej, gospodarzom za przyjęcie i podjęcie trudu organizacji gminnych obchodów jakże ważnego święta, a wszystkim nauczycielom, dyrektorom, pracownikom administracji i obsługi za pracę i poświęcenie wkładane w edukacje i wychowanie młodego pokolenia, nadzieję naszej przyszłości. Uhonorowana nagrodami i kwiatami w dowód uznania za osiągnięcia w pracy z uczniami , działami na rzecz edukacji i wychowania dyrektorów i nauczycieli z gminnych szkół, wśród nagrodzonych znalazła się pani dyrektor naszej szkoły Danuta Rek. Listy gratulacyjne i kwiaty z rąk pani burmistrz otrzymali również nauczyciele, którzy tego samego dnia w godzinach rannych w Dworze Artura zostali odznaczeni Medalem Komisji Edukacji Narodowej i Medalem za Długoletnią Służbę.Pani dyrektor Danuta Rek również listami gratulacyjnymi i kwiatami uhonorowała swoich nauczycieli z okazji jubileuszu pracy. Otrzymali je pani Bożena Damps, Ewa Reglińską, Krystyna Gołąbek, Grażyna Mierska.Wyróżniła nagrodami dyrektorskich nauczycieli za osiągnięcia dydaktyczne, wychowawcze, działania na rzecz podnoszenia jakości pracy szkoły, na rzecz edukacji, wychowania. Nagrody otrzymali pani wicedyrektor Danuta Milewczyk, Pani Hanna Grzenkowska, Joanna Radomska, Małgorzata Badowicz, Dorota Konkel, Krystyna Stankowska, Gabriela Jankowska.Uroczystości uświetnił występ zespołu ”Słunôszka”. Ostatnim akcentem gminnych uroczystości święta Komisji Edukacji Narodowej, oprócz poczęstunku było przecięcie wstęgi przez panią burmistrz, wizytatora Kuratorium Oświaty, przewodniczącego Rady Rodziców, wstęgi do odnowionej, nowo umeblowanej sali oddziału przedszkolnego oraz gabinetu logopedii, wyposażonego z funduszy szkoły w meble, a w sprzęt komputerowy z pełnym oprogramowaniem w ramach gminnego projektu.