9 września naszą szkołę odwiedził Komendant Straży Miejskiej w Kartuzach. Zaproszony gość opowiadał uczniom klas pierwszych o swojej pracy, wiążącymi się z nią obowiązkami i odpowiedzialnością. Spotkanie miało na celu zwrócić uwagę dzieci, jak ważne jest prawidłowe poruszanie się po drodze. Strażnik miejski wykorzystując przejście dla pieszych na naszym nowym placu zabaw, w bardzo ciekawy i aktywny sposób powtórzył wszystko to, co uczeń powinien wiedzieć i stosować na co dzień w ruchu drogowym. Ponadto mówił o tym, jak ważna jest znajomość własnego imienia i nazwiska oraz adresu zamieszkania zwłaszcza w sytuacji zagrożenia, czy zgubienia się. Na koniec każdy uczeń klasy I, otrzymał odblask, który zaczepił przy swoim plecaku, aby być widoczny na drodze.