W sobotę 28 września uczniowie naszej szkoły uczęszczający na zajęcia z języka kaszubskiego udali się na całodniową wycieczkę do Rzucewa i Sławutowa. W Rzucewie odwiedzili Osadę Łowców Fok. Jej gospodarz, pan Krzysztof, opowiedział, jak 5000 lat temu żyli ludzie na naszych terenach, czym się zajmowali, jakie korzyści mieli z połowu fok i skąd na Kaszubach wziął się kamień pasiasty? Po obejrzeniu wystawy, z punktu widokowego podziwialiśmy piękno Zatoki Puckiej. Widok był naprawdę niesamowity!

Po krótkiej przejażdżce uczestnicy wycieczki w średniowiecznej osadzie w Sławutowie przenieśli się w czasie o 1000 lat. Zobaczyli, jak żyli ludzie w średniowiecznych grodach warownych. Z przewodnikiem zwiedzili osadę, wzięli udział w warsztatach z pieczenia podpłomyków, zdobnictwa w skórze. Podpłomyki zostały zjedzone na miejscu z dżemem lub bez, a bransoletki zostały zabrane do domu. Wizytę w grodzie zakończyły gry i zabawy średniowieczne: cumowanie łodzi, sztuka abordażu, próba celności, suche buty, kręcioła czy przeciąganie liny, które przechyliło szalę zwycięstwa na plemię Wieletów. Pogoda, mimo deszczowej nocy, dopisała, wszystkim najbardziej podobały się średniowieczne gry i zabawy, to dzięki nim ze szczurów lądowych staliśmy się prawdziwymi wilkami morskimi.