Tradycyjnie uczniowie naszej szkoły wzięli udział w 15 - tym konkursie "Kaszubskie Madonny", zorganizowanym wspólnie z Kartuskim Centrum Kultury przez Ośrodek Edukacji Kaszubskiej Szkoła Podstawowa w Starej Hucie. Jest to konkurs literacko - plastyczny, który co roku obejmuje inną formę prac konkursowych, ale zawsze tematycznie związanych z Kaszubskimi Madonnami. W tym roku uczestnicy konkursu mieli za zadanie przedstawienie Madonny w rzeźbie. Przepiękne rzeźby w wosku, mydle czy steropianie wykonali uczniowie klasy IIIb Lena Hirsz, Zofia i Jan Formela, Nicola Mayer i Karolina Mielewczyk z klasy VIIIa pod oraz Weronika Konkol z klasy VIIIc. Prace powstały pod kierunkiem pani Danuty Milewczyk i Gabrieli Jankowskiej. Uczniowie znaleźli się w gronie laureatów konkursu i 30 października na finale w Starej Hucie odebrali nagrody. Gratulujemy!