W bieżącym roku szkolnym ogłoszona została II edycja ogólnopolskiego konkursu "Nauczyciel z POWER-em" pod patronatem Ministra Edukacji Narodowej i honorowym patronatem Ministerstwa Inwestycji i Rozwoju. Inicjatywa ta ma na celu wyróżnienie osób biorących udział w zagranicznych mobilnościach oraz promocję najciekawszych efektów projektów mobilności realizowanych przez beneficjentów Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój w sektorach edukacja szkolna oraz kształcenie i szkolenia zawodowe w latach 2014 - 2018.

Pani Paulina Kosznik (nauczyciel ed. wczesnoszkolnej, matematyki i informatyki) zajęła I miejsce w wyżej wymienionym konkursie za praktyczne wykorzystanie umiejętności i wiedzy zdobytej podczas zagranicznych szkoleń do prowadzenia zajęć z robotyki. Jest to ogromne wyróżnienie nie tylko dla p. Pauliny Kosznik, ale także dla Szkoły Podstawowej Nr 2 im. Mikołaja Kopernika w Kartuzach.