6 grudnia był w naszej szkole dniem Czapki św. Mikołaja. Uczniowie naszej szkoły, nauczyciele oraz dyrekcja chętnie założyli mikołajowe czapki. Na korytarzu szkolnym dominował kolor czerwony. Ten mały element ubioru wywoływał uśmiech i przypominał, że zbliżają się święta Bożego Narodzenia. Wszyscy uczniowie, którzy mieli mikołajkowe czapki, mogli je nosić przez cały dzień, na każdej lekcji, dzięki czemu byli zwolnieni z pracy domowej.

W naszej szkole podtrzymujemy mikołajkową tradycję. Po długim oczekiwaniu dzieci doczekały się wizyty upragnionego św. Mikołaja. Usłyszeliśmy dzwonek i pojawił się nasz "miły gość", podczas spotkania towarzyszył miły nastrój. Dzieci na powitanie Mikołaja zaprezentowały wierszyki, piosenki, a także obiecały, że będą grzeczne przez cały następny rok. Po takich deklaracjach Mikołaj przystąpił do swojego zadania – obdarzył dzieci miłymi upominkami, przyjmowanymi z wypiekami na twarzach i z nieskrywaną radością. I pożegnał się… a więc do następnego roku drogi św. Mikołaju!