Klasy I postanowiły wybrać się do Wioski Świętego Mikołaja. Na miejscu powitał nas elf, z którym udaliśmy się do Żywej Szopki. Tam mogliśmy podziwiać alpaki oraz osiołka. Następnie poznaliśmy życie Samów, którzy w Laponii opiekują się reniferami. Najwięcej euforii wśród uczniów wzbudził tor przeszkód w kształcie komina. Dzieci z niezwykłym zaangażowaniem pokonywały napotkane w nim przeszkody. Kolejnym etapem naszej bożonarodzeniowej podróży była fabryka Świętego Mikołaja. Tam mieliśmy możliwość obejrzenia największej w Polsce ruchomej Wioski Świątecznej oraz wioski wykonanej w 100% z jadalnych produktów. Następnie udaliśmy się na warsztaty zdobienia bombek oraz wykonywania stroików świątecznych. Uwieńczeniem wycieczki było spotkanie z Mikołajem, który w piękny sposób opowiedział dzieciom o tym jak ważne jest, aby dążyć do celu i się nie poddawać. Mówił także, o radości, która płynie z obdarowywania innych. Każdy z nas wyjechał z tego niezwykłego miejsca z uśmiechem na twarzy oraz poczuciem, że nadchodzące Święta będą naprawdę wyjątkowe.