"Pierwsza gwiazdka" to tytuł spektaklu teatralnego, jaki został przygotowany przez szkolny zespół teatralny "Świetliki". Jak co roku nasi młodzi aktorzy zachwycają nas swoim kunsztem aktorskim, pomysłem, scenografią i przesłaniem. Tym razem również nas nie zawiedli. Przedstawiając historię narodzin Pana Jezusa nawiązują do współczesnych czasów, w których nie każdy człowiek czuje się szczęśliwy i w pełni zadowolony. Czasami na swojej drodze spotykamy ludzi schorowanych, samotnych, czy też mających "swój świat". Ale każdy z nich jest człowiekiem, któremu należy się szacunek, zrozumienie i odrobina miłości. Ten wyjątkowy spektakl przepełniony magią, świątecznym klimatem, doskonale dobraną oprawą muzyczną wprowadził widzów w chwilę zadumy i przemyślenia. "Pierwszą gwiazdkę" mieli okazję zobaczyć uczniowie oraz pracownicy naszej szkoły, rodzice i pensjonariusze Domu Pomocy Społecznej. Reżyserem przedstawienia jest opiekunka zespołu p. Gabriela Jankowska, a scenografem p. Krystyna Gołąbek.