Dnia 13 grudnia 2019 r. odbył się XIX koncert charytatywny "Dzieci – Dzieciom" pod hasłem "Poczuj magię świąt", który już od kilkunastu lat wpisuje się w przedświąteczną atmosferę, tworząc magiczny klimat najpiękniejszych i najbardziej magicznych świąt - Bożego Narodzenia. Koncert ten przyciągnął rodziców, dziadków, znajomych, którzy chcieli obejrzeć popisy wokalne i sceniczne małych artystów. Obecni byli również przedstawiciele władz samorządowych i instytucji Kartuz: pani Sylwia Biankowska - wiceburmistrz Kartuz, pani Danuta Rek - była dyrektor naszej szkoły, radna Sejmiku Województwa Pomorskiego, pan Edmund Kwidziński - były komendant powiatowy PSP w Kartuzach, pani Aleksandra Maciborska - Pytka - dyrektor Kartuskiego Centrum Kultury, ks. Piotr Krupiński - proboszcz Parafii WNMP.

Podczas koncertu w pięknej, świątecznej scenografii wystąpili uczniowie klas 0 – V prezentując umiejętności taneczno – wokalne. Widzowie nagrodzili artystów gromkimi brawami, którzy zachwycili swoim profesjonalizmem. Tradycyjnie odbyła się licytacja, której przedmiotem były min. karnety na wszelkiego rodzaju usługi, zdobione choinki, kosze rozmaitości i świąteczne lampiony. Rodzice jak i goście nie żałowali pieniędzy. Można było również na kiermaszu zakupić ozdoby świąteczne wykonane przez uczniów i nauczycieli. W trakcie koncertu czynna była kawiarenka, serwująca kawę czy herbatę, a także domowe, przepyszne ciasta. Atmosfera wieczoru była w pełni świąteczna i bardzo wzruszająca. Dochód koncertu charytatywnego "Dzieci – Dzieciom" zostanie przeznaczony na paczki świąteczne dla mniej zamożnych uczniów i dla pensjonariuszy Domu Opieki Społecznej w Kobysewie.

Bardzo dziękujemy wszystkim za otwartość na potrzeby drugiego człowieka, za hojność i ofiarność. Dziękujemy także p. Aleksandrze Maciborskiej – Pytka za możliwość organizacji koncertu w Centrum Kultury.

"Prawdziwym bogactwem człowieka jest całe dobro, jakie czyni dla świata"