Okres świąt Bożego Narodzenia to czas szczególny, pełen radości, miłości i pokoju. W tej świątecznej atmosferze Samorząd Uczniowski wspólnie z Kołem Teatralnym "Świetliki", którego opiekunem jest p. Gabriela Jankowska, udali się 17 grudnia z kolejną wizytą do Domu Pomocy Społecznej w Kobysewie. Zaprezentowane zostało tam przedstawienie "Pierwsza gwiazdka", które było darem serca naszych uczniów dla mieszkańców wspomnianej placówki. Młodzi aktorzy z pełnym zaangażowaniem przedstawili spektakl. Całość przedstawienia przeplatana była kolędami, tworzącymi ten niepowtarzalny klimat radości, refleksji i dostarczyła wielu wzruszeń. Podopieczni zostali obdarowani słodkim upominkiem oraz kartką z życzeniami świątecznymi.

Chwile w Domu Pomocy Społecznej na długo pozostaną w naszej pamięci i sercach, a my przekonaliśmy się jak niewiele trzeba, aby sprawić drugiemu człowiekowi radość i choć przez chwilę pozwolić zapomnieć o szarości dnia.