Każdy z osobna, a jednak wszyscy razem, uczniowie klas piątych przygotowali e-apel z okazji rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Apel przygotowano w formie prezentacji słowno – muzycznej, a doniosły charakter tego wydarzenia podkreślił strój galowy uczniów. Przewodnicząca szkoły Margareta Kąkol rozpoczęła prezentację słowami „Ucisk braci naszych cisnął, niemoc w ręku króla spała, a wtem Trzeci Maj zabłysnął i cała Polska powstała”. Przewodnicząca w kilku zdaniach przypomniała historyczne znaczenie uchwalenia Konstytucji 3 Maja, która była pierwszą konstytucją w Europie i drugą na świecie. Uczennica Łucja Kowalczuk zachęciła do chwili refleksji nad tym, czym jest Ojczyzna, Naród, Wolność. Na koniec, osobno, a jednak razem uczniowie wykonali utwór Witaj, majowa jutrzenko. Serdeczne podziękowania dla uczniów, rodziców i wychowawców za przygotowanie uroczystości, która z pewnością przejdzie do historii szkoły.

Obejrzyj apel...