Main Menu

Assign modules on offcanvas module position to make them visible in the sidebar.

Our school

 • 01
  01
 • 02
  02
 • 03
  03
 • 04
  04
 • 05
  05
 • 06
  06
 • 07
  07
 • 08
  08
 • 09
  09
 • 10
  10
 • 12
  12
 • 13
  13
 • 14
  14
 • 15
  15
 • 16
  16
 • 17
  17
 • 18
  18
 • 19
  19

12 marca obchodziliśmy Dzień Matematyki. Z tej okazji w edukacji wczesnoszkolnej postanowiliśmy pokazać inną stronę matematyki i udowodnić, że wchodzi ona w korelacje nie tylko ze ścisłymi przedmiotami, ale również humanistycznymi dziedzinami nauki. Ogłosiliśmy szkolny konkurs dla klas I - III na "Bajeczkę matematyczną" . Zadaniem uczestników było stworzenie autorskiej bajeczki matematycznej w formie komiksu lub książeczki. Główne postaci i treści musiały mieć związek z matematyką. Celem konkursu było rozbudzenie zainteresowań oraz poszerzenie wiadomości i umiejętności matematycznych na pierwszym etapie nauki szkolnej. Rozwijanie zainteresowań czytelniczych uczniów, ukazanie korelacji między matematyką, a innymi dziedzinami oraz rozwijanie zdolności plastycznych, kreatywności, logicznego myślenia i wiary we własne siły. Konkurs został ogłoszony krótko przed wybuchem pandemii, więc postanowiliśmy kontynuować go w formie zdalnej.

 

Uczniowie przesłali zdjęcia i filmy prezentując swoje piękne prace. Mali twórcy "Bajeczek matematycznych" wykazali się ogromna wyobraźnią oraz kreatywnością. W bajeczkach roiło się od matematycznych postaci takich jak: liczbowi żołnierze, chłopiec o imieniu Trzynasty, kowal Zerowy. W Krainie Tysiąca Liczb mieszkała królewna o imieniu Jedyneczka, a o jej rękę ubiegał się między innymi dżentelmen Dwójeczka. Możemy także przeczytać o przygodach małego chomika poszukującego pożywienia w lesie oraz o królu Kwadracie i królowej Kwadratowej mieszkającej w Kwadratowym Królestwie.

Pomysłowość dzieci nie miała końca, co nie ułatwiło jury w składzie: p. Joanna Bemowska, p. Justyna Plichta, p. Agnieszka Szmit, decyzji. Po długich naradach udało się wyłonić laureatów w dwóch kategoriach wiekowych:

Kategoria wiekowa klasy I

 1. miejsce - Oksana Klein (1b), Lena Pryczkowska (1c)
 2. miejsce - Agata Drążkiewicz (1c), Bartosz Dunst (1a)
 3. miejsce - Maja Kurkowska (1c)

Kategoria wiekowa klasy II – III:

 1. miejsce - Anastazja Karczewska (2a)
 2. miejsce - Szymon Miarka (2a)
 3. za udział - Klaudia Falkiewicz (3a)

Laureatom serdecznie gratulujemy! Nagrody zostaną wręczone, w zależności od rozwoju sytuacji epidemiologicznej, osobiście lub w sekretariacie na zakończenie roku szkolnego.

Back to top