W dniach 24 kwietnia, 03 i 10 maja uczniowie Szkoły Podstawowej Nr 2 im. Mikołaja Kopernika w Kartuzach wzięli udział w Internetowym Pucharze Województwa Pomorskiego Szkół Podstawowych w Szachach. Uczniowie zdalnie grali w szachy w 3 turniejach w dwóch kategoriach wiekowych: turniej klas 0 – 3 oraz turniej klas 4 – 8.

Reprezentacja "Dwójki" stanęła na wysokości zadania. Uczniowie walczyli o każdy punkt i łatwo nie oddawali żadnej partii. Dzięki takiej ofensywnej grze uczniowie z powodzeniem wywalczyli 3 miejsce dla naszej szkoły w województwie. Najlepszy wynik indywidualny wśród uczniów "Dwójki" zdobył Jakub Sieniek zdobywając 15 punktów na 21 gier, osiągając tym samym 7 miejsce w klasyfikacji generalnej.

Sukces szachistów z naszej szkoły nie jest przypadkiem, uczniowie od początku pracy zdalnej trenują rozgrywając przy komputerze szkolne turnieje dwa razy w tygodniu w ramach projektu "Dwójka Gra w Szachy Online" pod okiem trenera p. Tomasz Ciesielskiego.

Na duże uznanie zasługuje gra następujących uczniów:

• turniej klas 0 – 3: Aleksander Reszka,
  • turniej klas 4 – 8: Krzysztof Drewing, Dominik Kobiela, Piotr Wesołowski, Stanisław Kuchta, Konrad Reszka.