Matka, mama, mamusia, mamunia, jednym słowem najważniejsza osoba w naszym życiu. Bez niej nie byłoby nas na świecie. To ona nas urodziła i wychowała, karmiła, wycierała łzy, przytulała. Wysłuchiwała pierwszych opowieści, czytała bajki, gdy była potrzeba tłumaczyła. Nie bez powodu mówi się, że miłość to jej główny zawód. W końcu mamy kochają bezwarunkowo. 26 maja obchodzimy ich święto – Dzień Matki. Jest to jedno z ważniejszych świąt w roku. W szczególny sposób myślimy wtedy o naszych mamach, dziękując im za trud wychowania. Często wręczamy im też z tej okazji drobne podarunki oraz zapraszamy na przedstawienie do szkoły. Niestety z oczywistych względów w tym roku, nie mogliśmy tego zrobić. Postanowiliśmy więc pokazać jak bardzo Je kochamy i poprosić uczniów o nadsyłanie w formie zdalnej prac dzieci, wyrażających miłość do swoich mam. Uczniowie jak zwykle nas nie zawiedli. Otrzymaliśmy mnóstwo pięknych portretów oraz filmów, na których dzieci recytują wiersze dla mam. Znaleźli się też mali poeci, którzy sami napisali kilka słów do swoich mamusi. Inni postanowili zaśpiewać piosenkę specjalnie dla najważniejszej osoby w ich życiu. Jesteśmy przekonani, że podczas prezentacji prac naszych uczniów, niejeden z nas ze wzruszenia uronił łzę.

My również przyłączamy się do życzeń dla Najdroższych Mam. Dziękujemy za trud wychowania, uczenie  bycia odważnym i otwartym na innych. Za mądre nakazy, cierpliwość, oddanie i troskę. Życzymy dużo zdrowia, szczęścia i uśmiechu!