29 września obchodziliśmy Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania. Święto zostało ustanowione z inicjatywy Polskiej Izby Książki w 2001 r. Ten wyjątkowy dzień ma na celu promocję głośnego czytania dzieciom. Jak wiadomo, czytanie ma wiele korzyści! Rozwija wyobraźnię, język i pamięć. Uczy myślenia, poprawia koncentrację, poszerza wiedzę i ułatwia naukę. Tego dnia najmłodsze dzieci z naszej szkoły odwiedziła pani bibliotekarka i uczennice z Koła Przyjaciół Biblioteki i przeczytały im fragmenty utworów polskich pisarzy.

Dzieci z grupy "Bolka i Lolka" wysłuchały "Lokomotywy" Juliana Tuwima, natomiast uczniowie klas pierwszych i drugich fragmentu książki "Kto z was chciałby rozweselić pechowego nosorożca?" Leszka Kołakowskiego. Czytanie połączone było z zabawą i zadaniami do lektury, z którymi mali słuchacze znakomicie sobie poradzili.