Nasza szkoła została zgłoszona do ogólnopolskiego konkursu "Eko - Szkoła". Jest to ogólnopolski projekt edukacyjny skierowany do szkół, przedszkoli i placówek edukacyjnych. Powstał, w celu stworzenia sieci placówek, które poprzez współpracę, będą dzielić się pomysłami, jak kształtować ekologiczną świadomość młodego pokolenia.

Główne cele projektu „Eko - Szkoła” to:

1. Nadanie problemowi degradacji środowiska właściwej rangi w odbiorze społecznym oraz wywołanie dyskusji na temat jej skutków dla przyszłych pokoleń.
  2. Uświadomienie każdej osobie, że jej mądre decyzje i działania w życiu codziennym, mają wpływ na stan środowiska przyrodniczego.
  3. Poszerzanie wiedzy uczniów / przedszkolaków o tematy z zakresu ekologii i ochrony środowiska, ze szczególnym uwzględnieniem konsekwencji degradacji środowiska dla życia i zdrowia organizmów, które w nim występują.
  4. Pobudzanie uczniów do aktywnego działania na rzecz środowiska, dzięki udziałowi w akcjach, imprezach i innych działaniach proekologicznych, co daje im poczucie posiadania osobistego wpływu na zmiany w stanie środowiska.
  5. Kształtowanie u uczniów postawy ekologicznego Polaka, Europejczyka i obywatela świata, aby poprzez zmiany własnych nawyków, przeciwdziałać degradacji środowiska w środowisku lokalnym, kraju, a także i na świecie.
  6. Poznawanie środowiska lokalnego, w tym miejsc objętych ochroną (np. parki narodowe, parki krajobrazowe, rezerwaty przyrody) oraz lokalizację pomników przyrody w najbliższej okolicy, co pozwala uczniowi zachwycić się pięknem otaczającej przyrody, a także wyzwolić refleksję o konieczności jej ochrony.

Idea projektu opiera się na promowaniu postaw proekologicznych. Dlatego o naszych akcjach i wydarzeniach, będziemy informować na bieżąco, na stronie szkoły oraz na FB. Tym samym zapraszamy do udziału całą społeczność szkolną jak również organizacje i instytucje ze środowiska lokalnego. Wspólnymi siłami powalczymy o tytuł "Promotor Ekologii 2020".