Uczniowie z klas pierwszych ćwiczą na trawniku przed szkołą.

Wszystkie pierwsze klasy ze Szkoły Podstawowej Nr 2 im. Mikołaja Kopernika w Kartuzach wzięły udział w Europejskim Tygodniu Sportu pod patronatem Ministerstwa Sportu i Turystyki. Dzieci wzięły udział w zajęciach sportowych i integracyjnych pod hasłem "Jesień na sportowo w pierwszych klasach". W ciągu 10 minut uczniowie szukali ”Darów Jesieni" w okolicy szkoły. Ze znalezionych rzeczy stworzyliśmy "Tor przeszkód". Było bieganie, skakanie, slalom i rzucanie np. kasztanów do celu. Konkurencja sportowa "Jaka para przejdzie po prostej linii jak najdalej z liściem na głowie" przebiegła bardzo szybko. Bieganie slalomem między drzewami, bieganie po stacjach zrobionych z liści, chodzenie jak najszybciej z kasztanem na łyżce, tak, aby nie spadł również wzbudziło dużo pozytywnych emocji. Dzięki takiej akcji dzieci poznały się lepiej i mogły spędzić aktywnie czas na świeżym powietrzu.