We wrześniu naszą szkołę odwiedziły Panie z Koła Gospodyń Wiejskich w Sławkach oraz przedstawiciele nadleśnictwa Kartuzy, którzy przeprowadzili warsztaty przyrodniczo – kulinarne  pt. "LAS – Vegas" w ramach projektu "Natura od kuchni". Uczniowie klas 2 wzięli udział między innymi w interaktywnej pogadance nt. prozdrowotnych walorów żywności pochodzenia leśnego. Zadaniem dzieci było rozpoznanie właściwości roślin i ziół poprzez zapach, dotyk i smak. Dodatkowo Panie z Koła Gospodyń Wielkich Wiejskich przygotowały stoisko degustacyjne z przetworami i daniami z produktów pochodzących z lasu. Była to doskonała forma pokazania, że produkty pochodzenia leśnego są nie tylko zdrowe, ale też wyśmienicie smakują. Z kolei przedstawiciele nadleśnictwa przygotowali bardzo ciekawe zajęcia na temat pracy leśnika oraz zwierząt mieszkających w lesie. To były cudowne zajęcia, podczas których wszystkie zmysły pracowały ze zdwojoną siłą, a wiedza przekazana w tak ciekawy sposób na długo pozostanie w pamięci naszych uczniów.