BIP Szkoły Podstawowej Nr 2 im. Mikołaja Kopernika  w Kartuzach

BIP - Projekty
BIP - Programy szkolne
BIP-Ogłoszenia

"PO WER Kształcenie kadry 2016-2018"

Szkoła Podstawowa Nr 2 im. Mikołaja Kopernika w Kartuzach dostała dofinansowanie w ramach programu PO WER na realizację własnego projektu pt. "Europejskie inicjatywy nauczycieli wzorem dla nowych pokoleń młodych Kaszubów". Wartość dofinansowania to ponad 125 tysięcy. Projekt trwał od 01 września 2016 r. do 30 czerwca 2018 r.

W projekcie wzięło udział 13 nauczycieli z "Dwójki", którzy zostali wybrani podczas procesu rekrutacyjnego do projektu. Cel, jaki przyświecał uczestnikom projektu to wzmacnianie profesjonalnego profilu nauczycieli z "Dwójki", głownie w zakresie nauki języka obcego. Wyjazdy tygodniowe i dwutygodniowe miały miejsce w miesiącach wakacyjnych i w ciągu roku szkolnego; na Maltę (7 osób), do Hiszpanii (3 osoby), Wielkiej Brytanii (1 osoba), Włoch (1 osoba), Słowenii (1 osoba). Nauczyciele mieli także możliwość poznać innowacyjne metody nauczania oraz poznali skuteczne techniki komunikacji i przekazywania wiedzy w sposób uporządkowany. Przed wyjazdem niektórzy uczestniczyli w wewnętrznych kursach języka angielskiego, szkoleniach komputerowych, a także korzystali z rad osób, które podobne szkolenie przeszły na Malcie wcześniej i mogły podzielić się swoimi doświadczeniami. Stałym koordynatorem, na którego zawsze można było liczyć, był dyrektor szkoły pan Piotr Kloczkowski, z którym uczestnicy mieli podczas wyjazdów bieżący kontakt.

Wytworzył:Piotr Kloczkowski2020-07-21
Udostępnił:Piotr Kloczkowski2020-07-21 20:21:37
Zmodyfikował:
Oprogramowanie CMS: DragoN-NogarD © ( www: http://nogard.pl )