BIP Szkoły Podstawowej Nr 2 im. Mikołaja Kopernika  w Kartuzach
 
BIP Stowarzyszenia Przyjaciół Szkoły Nr 2 w Kartuzach

RODO
BIP - Dane podstawowe
BIP - Narzędzia
BIP - Funkcjonowanie
BIP - Projekty
BIP - Programy szkolne
BIP-Ogłoszenia
Dostępność


Wymiana z Niemcami 2021

Wymiana z Niemcami 2021

Szkoła Podstawowa Nr 2 im. Mikołaja Kopernika w Kartuzach od lat realizuje wymianę z uczniami z Niemiec. W tym roku z uwagi na zaistniałą sytuację uczniowie mieli możliwość spotkać się jedynie w formie zdalnej.

 

W dniach 22 – 25 marca uczniowie "Dwójki" łączyli się z młodzieżą z zaprzyjaźnionej od lat szkoły Marienschule w Hamm. Uczniowie pod opieką nauczycielki j. niemieckiego p. Anny Warmowskiej przez cztery dni realizowali ciekawy program dzięki któremu mogli poznać się bliżej. Młodzież miała okazję rozmawiać w j. angielskim i j. niemieckim. Grupy przygotowywały prezentacje o miejscowościach w których mieszkają i filmiki o swoich szkołach. Pokazywali zdjęcia z wakacji oraz z widoków, które mają za swoimi oknami, odbywały się animacje językowe, uczestnicy wymiany uczyli swoich partnerów łamaczy językowych. W ostatnich dwóch dniach młodzież została podzielona na grupy mieszane, gdzie mogli porozmawiać i jeszcze lepiej się poznać.

 

Warto było chociaż w formie zdalnej spędzić ten czas z młodzieżą, która mieszka ponad 1000 km dalej. Udział w tym projekcie uświadomił młodzieży, ze nie tylko nam jest ciężko w czasach pandemii, ale z tym samymi problemami borykają się również wszyscy młodzi ludzie na całym świecie.


Wytworzył:Anna Myszk2021-04-28
Udostępnił:Anna Myszk2021-04-28 09:06:40
Zmodyfikował:Anna Myszk2021-04-28 09:08:29
Oprogramowanie CMS: DragoN-NogarD © ( www: http://nogard.pl )