Certyfikat za udział szkoły w programie Akademia Bezpiecznego Puchatka.

Każdego roku uczniowie klas pierwszych we wrześniu przystępują do Ogólnopolskiego Programu Edukacyjnego "Akademia Bezpiecznego Puchatka". Program obejmuje tematykę związaną z bezpieczeństwem dzieci w czterech strefach: na drodze, w domu, w szkole oraz w Internecie, w oparciu o starannie opracowane materiały otrzymane od organizatorów. Kubuś Puchatek "uczy" dzieci, jak zgodnie z prawem poruszać się po drodze, jak przechodzić przez jezdnię, jeździć na rowerze oraz jak bezpiecznie i zdrowo odpoczywać w czasie wolnym od zajęć szkolnych. Program porusza też zagadnienia dotyczącego bezpiecznego i rozsądnego korzystania z Internetu. Po zakończeniu realizacji programu uczniowie przystępują do Ogólnopolskiego Testu Bezpieczeństwa.

Więcej informacji o projekcie na stronie akademiapuchatka.pl.