Uczennice klasy 3 wykonują ćwiczenia gimnastyczne na sali gimnastycznej.

Klasy 1 i 3  kolejny raz biorą udział w Programie MEN "WF z AWF", którego celem głównym jest poprawa i monitoring stanu kondycji fizycznej dzieci i młodzieży po powrocie do zajęć stacjonarnych (walka ze skutkami pandemii koronawirusa). Chętni nauczyciele edukacji wczesnoszkolnej zostali wyposażeni w dodatkowe umiejętności związane z realizacją zajęć wychowania fizycznego. Wdrożyli dodatkowe zajęcia aktywizujące dla uczniów mające poprawić kondycję fizyczną po okresie hipokinezji. Regularnie dokonują też pomiarów sprawdzających. Zajęcia te są bardzo lubiane przez dzieci, pokazują, że wysiłek fizyczny może być też wspaniałą zabawą, która niesie ze sobą same korzyści.

Uczniowie uczestniczący w projekcie "WF z AWF" kozłują piłki na korytarzu.

W październiku 2021 r. rozpoczęliśmy w naszej szkole zajęcia realizowane w ramach projektu "WF z AWF" – program MEN "Aktywny powrót uczniów do szkoły po pandemii". Celem projektu jest wsparcie uczniów w powrocie do pełnej sprawności fizycznej po długotrwałym okresie nauki zdalnej. Nauczyciele, musieli ukończyć szkolenie, następnie przeprowadzić wśród chętnej grupy uczniów pomiary somatyczne oraz sprawnościowe. W tym półroczu zajęcia te zostały już zakończone, ale ponieważ były świetną formą aktywnego spędzania czasu i cieszyły się dużym powodzeniem wśród uczęszczających na nie uczniów, MEN podjęło decyzję o kontynuacji zajęć również w drugim półroczu. Do tego, że aktywność ruchowa wpływa pozytywnie nie tylko na ciało, ale również na umysł i zdolności społeczne, nie trzeba nikogo przekonywać, a więc zachęcamy naszych uczniów z klas 1 - 3 do udziału w drugim etapie programu "WF z AWF". W naszej szkole zajęcia w ramach tego projektu dzięki odpowiedniemu przeszkoleniu mogą prowadzić następujący nauczyciele: p. J. Bemowska, p. L. Leman - Kiedrowska, p. W. Landowska, p. M. Adamczyk.

Więcej informacji o projekcie na stronie www.wfzawf.pl.