Nasza biblioteka w roku szkolnym 2021 / 2022 jest czynna od poniedziałku do piątku w godzinach 800 – 1400.

Serdecznie zapraszamy do korzystania z naszego księgozbioru, który jest wzbogacony o kilkaset nowości książkowych. Od książeczek dla najmłodszych ze specjalną dużą czcionką, przez reportaże podróżnicze, powieści obyczajowe i fantastyczne, opowiadania o zwierzętach, po biografie sportowców i książki kucharskie dla dzieci – ponad 400 nowych tytułów. Każdy znajdzie coś dla siebie! Książkę, która przeniesie Cię w cudowny świat lub poznasz problemy innych ludzi, w książce możesz również znaleźć odpowiedzi na nurtujące Cię pytania!

Jeśli jesteś zainteresowany jakąś konkretną książką dostępność poszukiwanego tytułu można sprawdzić nie ruszając się z domu, dzięki katalogowi online, do którego link znajduje się na stronie głównej naszej szkoły.

Biblioteka to również miejsce, gdzie każdy uczeń może w spokoju odrobić zadania domowe i poczekać na zajęcia. Chętni uczniowie zawsze mogą tutaj przyjść, porozmawiać, poznać szkolny księgozbiór, pracę bibliotekarza, pomóc w tworzeniu ozdób i plakatów do różnych uroczystości szkolnych.

Podręczniki i ćwiczenia szkolne

W przypadku zgubienia lub zniszczenia podręcznika prosimy o zgłoszenie zaistniałej sytuacji bibliotekarzowi. Należy wówczas odkupić podręcznik w księgarni i przynieść go w zamian za zgubiony / zniszczony. W przypadku zgubienia ćwiczeń szkolnych konieczne jest ich zakupienie w księgarni.