Maluszki z oddziału przedszkolnego zostały wprowadzone w temat Ogólnopolskiego Programu Edukacyjnego Dobrze jemy ze Szkołą na Widelcu. Zapoznały się z opowiadaniem na temat piramidy żywienia, która "zagościła" w honorowym miejscu naszej sali oraz poznały sympatycznego Królika Marchwiana. Ponadto obejrzały film edukacyjny pt.: "Dlaczego jedzenie jest ważne?". Dzieci poznały również dziesięć zasad zdrowego żywienia, po czym dokonały analizy piramidy zdrowego żywienia oraz zapoznały się ze sposobami komponowania posiłków. Przedszkolaki dowiedziały się również, że należy ograniczyć nadmierne spożywanie cukru, a zwiększyć dostarczanie składników mineralnych i witamin. Na dowód tego, że zdrowe jedzenie jest bardzo ważne, dodaje mnóstwo sił i odżywia nasz organizm, dzieci ochoczo zajadały się kolorowymi i zdrowymi papryczkami, dzięki którym zyskały energię na dalszą część intensywnego, przepełnionego wesołą zabawą dnia.