Trzy nauczycielki stoją na schodach w szkole językowej na Malcie prezentując otrzymane certyfikaty.

W dniach 20.08 – 03.09.2023 r., trzy nauczycielki z naszej szkoły: p. Edyta Słomczyńska, p. Agnieszka Szmit oraz p. Gabriela Pioch wzięły udział w dwutygodniowym kursie języka angielskiego, który odbył się na Malcie w szkole językowej CLUBCLASS w mieście St. Julians. Lekcje prowadzili znakomici wykładowcy. Każdego dnia odbywały się zajęcia, które składały się z dwóch części: gramatyki oraz konwersacji. W szkole panowała świetna atmosfera. Różnorodne środowisko kursantów wymuszało na uczestnikach konieczność porozumiewania się wyłącznie w języku angielskim, co było doskonałą zaletą skutecznej nauki języka. Dzięki nowym technologiom, pogłębianej znajomości języka angielskiego, kontakty te mogły zamienić się w przyjaźnie. Poznawanie siebie nawzajem było doskonałą okazją do rozmów i nieustannej nauki nie tylko z książki, ale i w praktyce. Otoczenie się anglojęzycznymi mediami, sklepami, osobami dostarczyło kontaktu z żywym językiem. Dzięki wyjazdowi uczestniczki uczyły się nie tylko języka angielskiego na wybranym przez siebie poziomie, ale również poznawały kulturę Maltańczyków, tradycje i zwyczaje oraz zabytki. Kursy takie jak ten, na Malcie, są bardzo ważne dla nauczycieli – poszerzają horyzonty, wzbogacają wiedzę, doświadczenie, wzmacniają europejski wymiar szkoły. Kurs zakończył się otrzymaniem przez uczestniczki certyfikatów.