Uczniowie i nauczyciele z Polski i Chile biorący udział w zdalnym spotkaniu (widok z kamer).

Szkoła Podstawowa Nr 2 im. Mikołaja Kopernika w Kartuzach bierze udział w projekcie "Unity in Diversity – Universal Educational Project", który zrzesza nauczycieli języka angielskiego z całego świata. Szkolnym koordynatorem przedsięwzięcia ze strony "Dwójki" jest p. Lidia Jończak – nauczycielka języka angielskiego.

W ramach tego projektu w dniu 19 marca klasa 6a wzięła udział w lekcji matematyki w języku angielskim wspólnie z uczniami ze szkoły Safak ze Stambułu w Turcji. Lekcja została poprowadzona przez pana Danielsa Aide Okuna, który jest autorem powyższego projektu. Tematem lekcji były ulubione liczby uczniów oraz ćwiczenia matematyczne. Zajęcia poprowadzone były w ciekawy sposób, uczniowie opowiadali o swoich ulubionych liczbach, mieli okazję szlifować język angielski oraz poznać rówieśników z innego kraju. Lekcja zakończyła się wspólnym quizem w aplikacji Kahoot gdzie uczniowie rywalizowali w potyczkach matematycznych. Było to dla nich bardzo ciekawe doświadczenie.

Kolejne międzynarodowe spotkanie uczniów z "Dwójki" odbyło się w dniu 25 marca. Było to pierwsze z dwóch zaplanowanych spotkań online grupy uczniów z klas 7a i 7c oraz uczniów ze szkoły Escuela Francia Valdivia z Chile. Uczniowie przedstawili się i opowiadali o swoich hobby. Jednym z zadań przedsięwzięcia było odśpiewanie hymnu państwa partnerskiego. Nasi uczniowie zaśpiewali hymn Chile, a uczniowie ze szkoły partnerskiej zaśpiewali hymn Polski. Była to bardzo wzruszająca chwila, popłynęły nawet łzy. W drugiej części spotkania uczniowie zostali podzieleni na kilka czteroosobowych grup, mieli okazje poznać się bliżej i porozmawiać w tzw. "breakout rooms". Swobodne rozmowy uczniów w j. angielskim, czas na wymianę opinii i doświadczeń pozwoliły nie tylko zwiększyć kompetencje językowe uczniów z kartuskiej "Dwójki", ale także poznać podstawowe zwyczaje oraz namiastkę kultury Chile.