{phocagallery view=category|categoryid=924|limitstart=0|limitcount=3|pluginlink=1}

Dnia 22 marca do Szkoły Podstawowej nr 2 w Kartuzach przybył teatr "Narwal" z Białegostoku, aby zaprezentować przedstawienie pt. "Dorotka z krainy Oz". Główną bohaterką była dziewczynka o imieniu Dorotka, która trafiła do niezwykłej krainy. Spotyka tam przyjaciół: Stracha na wróble, tchórzliwego Lwa oraz blaszanego Drwala, którzy pomagają jej dotrzeć do władcy tego świata. Dorotka wierzy że tylko z jego pomocą będzie mogła wrócić do domu.

Nasi podopieczni z ogromnym zainteresowaniem obserwowali spektakl, który okazał się bardzo interesujący oraz pouczający. Wzbudził w nich pozytywne uczucia i przypomniał o tym, że warto sobie pomagać. Na koniec dzieci obdarowały aktorów gromkimi brawami.