{phocagallery view=category|categoryid=935|limitstart=0|limitcount=4|pluginlink=1}

Dnia 26 kwietnia 2017 roku do Ośrodka Wychowania Przedszkolnego w Szkole Podstawowej Nr 2 w Kartuzach zawitała grupa teatralna "Narwal" z Białegostoku. Zaprezentowali oni dzieciom spektakl pt. "Japońska baśń o dobrym sercu". Baśń opowiadała o losach dwojga ludzi i o ich odmiennym podejściu do otaczającego nas świata. Jest to spór dobra ze złem: próżności i skromności. W Japonii stanowi to fundament literatury pięknej. Przedstawienie łączyło trzy formy teatru (no, kubuki, bumaku).

Artyści z Narwal przenieśli dzieci w krainę orientu. Piosenki i taniec zawierały proste i podstawowe elementy japońskiego ruchu scenicznego, a to wszystko na tle kolorowej i przestrzennej scenografii, która stworzyła nastrój dalekiego wschodu.