{phocagallery view=category|categoryid=1061|limitstart=0|limitcount=4|pluginlink=1}

Dnia 23 stycznia 2018 r. do Ośrodka Wychowania Przedszkolnego w Szkole Podstawowej Nr 2 im. Mikołaja Kopernika w Kartuzach zawitał teatr Narwal ze spektaklem pt. "Śmieciosztuka". Spektakl miał na celu pokazanie dzieciom jak ważne są zabawki, które towarzyszą im dłuższy czas. Felek – główny bohater przedstawienia ukazał dzieciom, iż „starsze” zabawki mają niezwykłą wartość dla dzieci, dlatego nie należy ich wyrzucać. Dzieci podczas spektaklu odkrywały cechy szczerej przyjaźni oraz sens pomagania innym. Główny bohater Felek z niegrzecznego i rozkapryszonego chłopca zmienił się w pełnego radości i szacunku przyjaciela swojej kochanej przytulanki.

Spektakl był wspaniałą żywą lekcją dla dzieci z oddziałów przedszkolnych.