{phocagallery view=category|categoryid=1153|limitstart=0|limitcount=4|pluginlink=1}

W dniach od 10 września do 15 września uczniowie ze Szkoły Podstawowej Nr 2 im. Mikołaja Kopernika w Kartuzach wraz z uczniami z Katolickiej Szkoły Podstawowej gościli uczniów z niemieckiej szkoły Marienschule z Hamm. Koordynatorem projektu jest nauczycielka języka niemieckiego z „Dwójki” p. Anna Warmowska.

Młodzież realizowała program mający na celu bliższe poznanie naszej młodzieży z młodzieżą z Niemiec. Młodzież pokonywała bariery językowe i starała się komunikować zarówno w języku niemieckim jak i angielskim. Dzięki wspólnym grom integracyjnym oraz animacjom językowym okazało się, iż młodzi ludzie szybko się zaprzyjaźnili. Na wymianie wspólnie realizowano ciekawy i atrakcyjny program.

Uczniowie mieli szansę poznać Gdańsk i jego historię. Uczniowie zostali podzieleni na cztery grupy i ich zadaniem było odnaleźć odpowiedzi, na pytania związane z historią Starego Miasta. Dzięki temu wyzwaniu, uczyli się wzajemnej współpracy i umiejętności porozumienia się. W tych dniach uczestnicy zwiedzili miedzy innymi Muzeum II - giej Wojny Światowej, pojechali do Sopot, grali w kręgle oraz skakali w centrum jump-city.

14 września (piątek) był ważnym dniem, zarówno dla polskiej grupy jak i niemieckiej a to dlatego, że po całym tygodniu pełnym wrażeń młodzież niemiecka przyjechała do Kartuz, aby bliżej poznać rodzinki naszych uczniów. Goście zwiedzili Kartuzy, odwiedzili pana Burmistrza w Urzędzie Gminy, gdzie mieli okazję spotkać się z zaprzyjaźnioną szkołą z Duderstadt. Po czym udali się do szkoły, gdzie milo przywitał ich Kaszubski Dziecięcy Zespół Pieśni i Tańca „Słunôszka”. Nasza młodzież zaprosiła swoich niemieckich przyjaciół na spacer po gmachu szkolnym, dzięki którym młodzież niemiecka zapoznała się z polskim system szkolnictwa. Pod koniec dnia młodzież spotkała się na wspólnym poczęstunku w szkole wraz z rodzicami. Rodzice mieli nie tylko okazję poznać osobiście nowych przyjaciół swoich pociech, jak również dzięki prezentacji multimedialnej oraz przygotowanym plakatom obejrzeć wspomnienia z wymiany.

Uczniowie naszej szkoły również w tym roku szkolnym wybiorą się na rewizytę do swoich nowych przyjaciół z Hamm.