13 czerwca w kartuskiej "Dwójce" został zorganizowany po raz XI Festyn Kaszubski, który na stałe wpisał się w tradycję naszej szkoły. Uroczystego otwarcia dokonał dyrektor szkoły p. Piotr Kloczkowski. Rodzice oraz zaproszeni goście mogli podziwiać występ Kaszubskiego Zespołu Pieśni i Tańca "Słunoszka" oraz popisy wokalno – taneczne przygotowane przez uczniów naszej szkoły. Rodzice, którzy tłumnie przybyli na festyn, z podziwem i dumą patrzyli na występy swoich dzieciaczków i nagradzali je brawami.

Pomimo niepewnej pogody, udało się przeprowadzić IX Mistrzostwa Rodziców w Rzucie Beretem (I miejsce zajął p. Filip Wiczkowski), a także zawody w przeciąganiu liny. Mnóstwo radości i frajdy sprawiła loteria z każdym wygrywającym losem, która cieszyła się ogromnym zainteresowaniem gości. Można było zagrać w gry planszowe i karciane, dla dzieciaków, zwłaszcza tych młodszych, atrakcją było malowanie twarzy, ogromne bańki mydlane. Posmakować można było watę cukrową. Jak co roku nie zawiedli strażacy. Pokaz strażacki w wykonaniu KP PSP z Kartuz oraz pokaz zapaśniczy zawodników naszej szkoły oraz GKS Cartusia i specjalnego gościa z Armenii były na wysokim poziomie. Na wszystkich przybyłych czekał: pyszny poczęstunek w "Kawiarence" z różnorodnymi ciastami, słodkie gofry, grillowane kiełbaski, chleb ze smalcem i ogórkiem, domowy bigos i grochówka.

Podczas festynu zostały wręczone po raz siódmy nagrody w Gminnym Profilaktycznym Konkursie Plastycznym "Kolory życia".

Wszystkim, którzy włączyli się w przygotowanie festynu, serdecznie dziękujemy. Podziękowania również dla tych, którzy zechcieli w tym dniu przyjść do nas i być z razem z nami oraz cieszyć się radością dzieci