{phocagallery view=category|categoryid=1302|limitstart=0|limitcount=4|pluginlink=1}

11 czerwca odbył się w naszej szkole egzamin praktyczny na kartę rowerową. W egzaminie wzięli udział uczniowie klas czwartych i piątej. Egzamin teoretyczny obejmował sprawdzenie znajomości przepisów ruchu drogowego, znaków i sygnałów drogowych oraz zasad bezpiecznego poruszania się po drogach. Egzamin praktyczny dotyczył umiejętności jazdy na rowerze z zachowaniem zasad bezpieczeństwa. Uczniowie musieli wykazać się zarówno sprawnością fizyczną, jak i praktyczną znajomością przepisów ruchu drogowego.

Podczas egzaminu obecni byli funkcjonariusze Komendy Powiatowej Policji w Kartuzach, którzy podkreślili wysoki poziom wiedzy naszych uczniów. Do egzaminu przystąpiło 88 uczniów, a 84 zdało pozytywnie.

Serdecznie gratulujemy wszystkim uczniom, którym udało się pomyślnie zdać swój pierwszy w życiu egzamin uprawniający do poruszania się po drogach i życzymy bezpiecznej drogi!