{phocagallery view=category|categoryid=1299|limitstart=0|limitcount=4|pluginlink=1}

W miniony weekend w Krakowie zakończyły się Mistrzostwa Polski żaków w tenisie stołowym. Nasz powiat, "Dwójkę" z Kartuz i klub UKS Lis Sierakowice reprezentował Samuel Michna - uczeń klasy 4b. Spisał się znakomicie zdobywając srebrny medal w grze podwójnej w parze z Wiktorem Ptakiem z KS Mysław. Sukces nie przyszedł jednak łatwo. W pierwszej rundzie Samuel i Wiktor mieli wolny los z racji wysokiego rankingu, w drugiej pokonali duet z Torunia Sawina, Rękas 3/0, w ćwierćfinale parę Kaźmierczak, Dybka 3/1, w półfinale debel Flaumenhaft, Wnęk 3/1, a we finale nieznacznie ulegli 1/3 rozstawionym z numerem 1 parze Toton / Żygadło. Indywidualnie Samuel zajął 9 miejsce, po 4 kolejnych wygranych uległ 0/3 w pojedynku o ćwierćfinał późniejszemu zwycięzcy całych zawodów - Kacprowi Latosze z Moszczenicy. Sierakowiczanin z tym zawodnikiem do tej pory miał bilans - 3 wygrane i 0 przegranych, ale w tym turnieju rywal był po prostu nie do pokonania. Niemniej jednak cieszymy się, że kolejną najważniejszą imprezę sezonu Samuel kończy z medalem Mistrzostw Polski.