{phocagallery view=category|categoryid=1297|limitstart=0|limitcount=4|pluginlink=1}

Nasi uczniowie pod okiem ratownika medycznego, pana Zdzisława Formelli szkolili się z zakresu udzielania pierwszej pomocy. Fak, że podobne metody postępowania w razie sytuacji kryzysowej, kiedy potrzebne jest natychmiastowe udzielenie pomocy uczniowie poznali na lekcjach edukacji dla bezpieczeństwa, jednak wzmocnione zostały najnowszymi wytycznymi ratownictwa medycznego.

Jak wiadomo, szanse uratowania życia spadają z każdą sekundą, dlatego fachowe przygotowanie naszych uczniów przyczyni się być może do tego, że poszkodowany, np. w wypadku, zostanie uratowany.

Zajęcia prowadzone były w ciekawy sposób, co przełożyło się na dużą aktywność uczniów podczas zajęć. Oglądali metodyczny film, ratowali "poszkodowanych" i chłonęli wiedzę.