Niezwykłym sukcesem zakończył się udział naszych uczennic w Wojewódzkim Konkursie Plastycznym "Nie ma Kaszëb bez Polonii, a bez Kaszëb Pòlsczi" zorganizowanym przez I Akademickie Liceum Ogólnokształcące w Gdyni pod patronatem poseł na Sejm RP – Małgorzaty Zwiercan, Marszałka Województwa Pomorskiego – Mieczysława Struka, Pomorskiego Kuratora Oświaty – dr Moniki Kończyk, Prezydenta Miasta Gdyni – dr Wojciecha Szczurka. Celem konkursu była popularyzacja wiedzy o setnej rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę oraz o życiu i dokonaniach króla Kaszub Antoniego Abrahama, popularyzacja wiedzy na temat wyprawy Antoniego Abrahama do Paryża na konferencję wersalską, na której zażądał przyłączenia Kaszub do Polski.

Nasze uczennice zajęły czołowe miejsca w kategorii klasy VI - VIII szkoły podstawowej oraz III klasy gimnazjum, I miejsce Zuzanna Tusk z klasy VIIb, III miejsce Karolina Mielewczyk z klasy VIIa. 3 czerwca dziewczęta odebrały nagrody rzeczowe w placówce organizującej konkurs, a dodatkowo 13 czerwca będą uczestniczyły w jednodniowej wycieczce do Warszawy do Sejmu RP.

Uczennicom i opiekunce pani Danucie Milewczyk serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!