{phocagallery view=category|categoryid=1288|limitstart=0|limitcount=4|pluginlink=1}

W czwartek 16 maja uczniowie z klas VIb i VIIa brali udział w Terenowej Grze Edukacyjnej "Poznaj Jastrzębią Górę". Krajoznawcza, integracyjna gra terenowa, opierała się na zasadach zawodów na orientację. Uczniowie w 4 - 5 osobowych zespołach pokonywali niespełna czterokilometrową trasę przez najbardziej malownicze, leśne i parkowe zakątki Jastrzębiej Góry. Każdy z uczestników otrzymał profesjonalną mapę Jastrzębiej Góry oraz test krajoznawczo – przyrodniczy.
Zadaniem grup było dotarcie do punktów zaznaczonych na mapie. W każdym z 10 punktów należało odnaleźć miejsce uwiecznione na jednej z 24 fotografii. Do wykonania było też 6 zadań dodatkowych, związanych z odwiedzanymi miejscami. Na ogólną punktację wpływ też miał test wiedzy, rozwiązywany przez drużyny na zakończenie spaceru i gra na refleks "Pif paf". Na ten edukacyjny spacer po Jastrzębiej Górze uczniowie mieli prawie 3 godziny, przy pięknej, jakby na zamówienie, słonecznej pogodzie. Rywalizacja była bardzo zacięta, o pierwszych trzech miejscach, nagrodzonych upominkami od organizatora, decydowały pojedyncze punkty.

Gra terenowa to ciekawa i atrakcyjna dla młodzieży lekcja lokalnej historii, sprawdzająca umiejętność czytania ze zrozumieniem poleceń, informacji i podpowiedzi, mapy, współpracy w przypadkowo dobranych zespołach, opracowania strategii działania czy umiejętności wyszukiwania informacji w Internetowych źródłach. Maszerując ulicami Jastrzębiej Góry, uczniowie nie tylko ciekawie spędzali to czwartkowe przedpołudnie, ale przede wszystkim mogli przyjrzeć się miejscom związanym z naszą historią, wokół których na co dzień przechodzi się obojętnie i oddać się refleksji na temat naszej przeszłości.