{phocagallery view=category|categoryid=1285|limitstart=0|limitcount=4|pluginlink=1}

W ubiegłym tygodniu uczniowie naszej szkoły wzięli udział w konferencji podsumowującej projekt "Poczuj miętę do przyrody – kontynuacja" oraz w warsztatach ekologiczno - przyrodniczych. Organizatorem wydarzeń było Centrum Inicjatyw Edukacyjnych w Kartuzach. W trakcie zajęć uczniowie dokonywali obserwacji najbliższej przyrody w lesie w ogrodzie i nad jeziorem pod okiem towarzyszących im nauczycieli, ekspertów i edukatorów. W ramach zajęć badali właściwości gleby, wody, zwierząt czy roślin w kaszubskim ogrodzie, który od lat prowadzony jest przez pracowników CIE w Kartuzach w celach edukacyjnych. Wyzwaniem dla wielu okazało się szycie woreczków z materiałów recyklingowych, które następnie były wypełniane miętą z kaszubskiego ogrodu. Dużym zainteresowaniem cieszyła się kampania edukacyjna tworzona przez uczestników w ramach "Eco Kampania - poznajemy drzewa".

Konferencję zakończyliśmy spacerem pod opieką ornitologów wzdłuż linii brzegowej jezior: Klasztorne Małe i Duże.