{phocagallery view=category|categoryid=1284|limitstart=0|limitcount=4|pluginlink=1}

20 maja 2019 roku dzieci z oddziałów przedszkolnych wybrały się do kartuskiego Centrum Kultury na przedstawienie teatralne pt. "Dorotka po drugiej stronie tęczy". Był to edukacyjny występ w wykonaniu aktorów Teatru Profilaktycznego Alert z Wrocławia, będący adaptacją klasyki światowej literatury "Czarnoksiężnika z Krainy Oz". Maluszki z zainteresowaniem śledziły losy Dorotki i jej przyjaciół: Stracha na Wróble, Blaszanego Drwala i Tchórzliwego Lwa w drodze do Szmaragdowego Grodu. Magiczny spektakl bardzo przypadł do gustu młodym widzom. Podobała się nie tylko fabuła, w którą wpleciono profilaktyczne treści ekologiczne, ale także stroje, oprawa wizualna i piosenki oraz zaskakujące efekty świetlne. Wszyscy byli bardzo zadowoleni, a gra aktorów na długo zostanie w pamięci małych widzów.