{phocagallery view=category|categoryid=1280|limitstart=0|limitcount=4|pluginlink=1}

Życie i zdrowie ludzkie są bezcenne, dlatego każdy z nas powinien znać zasady udzielania pierwszej pomocy w sytuacjach zagrożenia. 13 maja 2019 r. dzieci z klasy 1a miały możliwość uczestniczenia w warsztatach z pierwszej pomocy przedmedycznej, które poprowadziła p. Agnieszka Głogowska. Celem warsztatów było nabycie wiedzy i umiejętności udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej oraz postępowania w sytuacjach zagrożenia życia i zdrowia. Uczestnicy zajęć mieli szansę poznać zasady postępowania po wypadku (m.in. zabezpieczenie miejsca zdarzenia, ocena stanu zdrowia poszkodowanych, obserwacja czynności życiowych, opanowanie poważnych krwotoków) oraz używania środków służących do udzielania pierwszej pomocy. Warsztaty były bardzo ciekawe, za co serdecznie dziękujemy p. Agnieszce Głodowskiej.